تفاوت عکاسی در آتلیه و عکاسی در منزل
اکتبر 12, 2020
نحوه تعامل تیم عکاسی با کودک در آتلیه تخصصی کودک
اکتبر 15, 2020

چگونگی عکاسی از کودکان در آتلیه تخصصی کودک

دوران کودکی یکی از مهم ترین دوران زندگی هر فردی است که شکل دهی شخصیت کلی فرد را به عهده دارد. هر قدر کودک محبت و توجه بیشتری از والدینش دریافت کند احساس امنیت درونی وی افزایش می یابد و در آینده شخصیت محکم تری با اعتماد بنفس بالاتری خواهد داشت.
ثبت لحظات کودکی ضمن خاطره سازی برای کودک راه انتقال احساسات پدر مادر و مهر تاییدی بر توجه و محبت آن ها نسبت به کودک است. عکاسی رایج ترین و بهترین روش ثبت این لحظات هستند.
عکاسی نوزاد

در مقاله عکاسی از نوزاد در آتلیه توضیحات کاملی ارائه شده است
عکاسی کودک نوپا شش ماه به بالا

کودکان نو پا دوست داشتنی، غیر قابل پیشبینی، سرسخت، پر از انرژی هستند و معمولاً ذهنیت خاص خود را دارند. . یک لحظه آنها پر از خنده هستند. بعداً در یک ثانیه سیل اشک. ، آنها را همانطور که هستند بپذیرید . آنها افراد کوچک با علایق زیاد،هستند
عکاسی از خردسالان
چهار سال به بالا، می توانند ارتباط برقرار کنند. آنها ممکن است حرف عکاس را برای حدود دو دقیقه دنبال کنند، سپس می خواهند خودشان به طور مستقیم عکسشان را مدیریت کنند. از آنجا که آنها اغلب دوست دارند چهره‌های احمقانه و صداهای زشت ایجاد کننداز آنها بخواهید که کارهایی که دوست دارند را انجام دهنددر این هنگام است به شکلی واقعی می خندند، عکاس می تواند آن را ضبط کند.
احساسات آنها عجیب است و چهره و حالت بدنشان آنها را به صورت خیلی خوب بازتاب می‌دهد. این احساسات می ‌توانند به صورت خیلی دراماتیک در لحظه تغییر کنند. وقتی از بچه‌ها عکاسی می‌کنید، باید خندیدن‌ آنها، بی حوصله بودن آنها، اشک‌ها و همه لحظه‌های گرانبها و زودگذر دوران کودکی آن‌ها را ضبط کنید. ما می‌خواهیم آن‌ها را همانگونه که هستند ثبت کنیم نه اینکه آنها را مجبور به ژست گرفتن کنیم.
پیش دبستانی‌ کودک
آنها بزرگتر هستند و می‌خواهند بالغ به نظر برسند، اما هنوز بچه هستند و هنگامی که کودکان در یک فعالیت مجذوب می شوند، بیان صورت و زبان بدن آنها واقعی و طبیعی است و تصاویر جذاب تر خواهد بود و شخصیت‌های آنها را نمایان می کند.

تنظیمات دوربین

یک سرعت شاتر بالا برای جلوگیری از تصاویر مات در اثر تکان خوردنهای کودکان، و یک دیافراگم خیلی باز برای دست آوردن تصویری روشن و نداشتن تاریکی در عکس تنظیم پایه ای دوربین است
هنگام عکاسی کودک سعی کنید عمیق میدان پایین انتخاب کنید و پشت صحنه را مات کنید
حالت اولویت سرعت
کودک همیشه در حال حرکت است، و باید از سرعت شاتر بالایی استفاده شود سرعت شاتر، یک عامل کلیدی است.
عکسی پر از حرکت کودک با یک سرعت شاتر سریع ( 640/1 ثانیه ) که حرکت را ثبت می کند
از سرعت کمتر از 250/1 استفاده نشود .
• 250/1 : (لحظات آرام ؛ )در عکاسی نوزاد
• 500/1 : در عکاسی از خوردسال :حرکات سریع مانند دویدن
• 1000/1 : در عکاسی کودک پر انرژی تر مانندهنگام پریدن
عکاس باید ازنظر فیزیکی هم ارتفاع کودک قرار دهید؛ میشود از زانو زدن یا نشستن روی زمین هم قد کودکان شد.

تنظیم نور

اکر حرکت های کودک زیاد است می توانید با باز گذاشتن دیافراگم اثر حرکت های او را در عکس از بین ببرید. بهترین نور برای عکاسی از کودک نور غیر مستقسم است که حالت نرمی به پوست او می دهد.
همانطور که در مقاله اهمیت نور در عکاسی‎ توضیحات کاملی گفته شده است از رنگ های ملایم استفاده می شود
کودکان و نوزادان را زیر نور ملایم قرار دهید تا جذابیت تصویر بالا برود البته در هنگام عکاسی نور صحنه باید به اندازه کافی روشن باشد

پوزیشن های مختلف

عکاس باید ضمن در نظر گرفتن جثه کودک پوزیشن های مختلف را امنحان کند ولی نکته مهمی که باید رعایت شود اینست که از امر و نهی کردن های زیاد و پوزیشن های زیاد که سبب خستگی و بد خلقی کودک می شود دوری شود.
یاد آوری: لنز دوربین با کودک هم سطح باشد
عکاسی از چهره کودک
چرا که عکاسی به این روش چهره معصوم کودک را بیشتر نمایش می دهد و کودک را زیباتر نشان می دهد.
پس زمینه عکاسی کودک
هر قدر پس زمینه عکاسی ساده تر باشد عکس کودک جلوه بیشتری دارد. . بهترین رنگ ها برای زمینه عکاسی سفید بژ خاکستری روشن کرم و آبی آسمانی هستند
ژست یک حالت عالی
عکس کودک در حال بازی کردن خمیازه کشیدن غذاخوردن زیبایی عکس کودک را دو چندان می کند..
عکس های سیاه و سفید
این دسته از عکس های کلاسیک علاوه بر این که همیشگی و کهنه نشدنی هستند معصومیت چهره کودک را بیشتر نمایان می کنند
خواب های شیرین
عکس کودک در حالت خواب یکی از زیباترین حالت ها برای عکاسی است.
حالت های با مزه
یکی از راه های جذاب شدن عکس کودک عکاسی کودک در حالت های کثیف و یا به زبان ساده تر حالت های شلخته است. کودکانی که در حال غذا خوردن و یا نقاشی با رنگ های مایع ...عکس ها را بسیار جالب و جذاب میی کند.
وسایل پدر و مادر
عکس کودک در حالتی که از کلاه عینک و یا کفش پدر مادر خود را پوشیده هیجان انگیز است.
توجه به چشم ها
چشم ها منعکس کننده احساسات و دریچه روح انسان هستند. در عکس هایی که کودک مستقیم به دوربین نگاه کرده است زیبایی خاصی وجود دارد.
اسباب بازی های کودک را فراموش نکنید
گاهی دلبستگی کودک به یکی از اسباب بازی هایش و یا پتویش را می توانید در عکس ها نشان دهید. این کار علاوه بر آرامش دادان به کودک ثبت خاطره ای جالب را همراه دارد.
عکس ها آنی
در عکاسی کودک نباید منتظر ننشسته اند و ژست های خواسته شده را نمیگیرند عکاس باید خود را با حالت های آنها وفق دهد در چنین شرایطی انگشت خود را روی شاطر قرار بدهد و به محض اینکه موقعیت مناسب به وجود آمد شروع به عکس برداری کند.
نبایدها
• اجبار کودک
• بدترین اشتباه در عکاسی کودک اجبار کودک در قرار گرفتن در حالت مورد نظر است. این کار سببب عدم همکاری کودک وبد اخلاق شدنش و بد شکل شدن عکس ها می شود.
• همین الان لبخند بزن
• لبخند زدن های تصنعی علاوه بر اینکه باعث ساختگی بودن عکس می شوند کودک را از ادامه کار باز می دارند.
• ایستادن مقابل کودک
• برای برقراری ارتباط با کودک حین عکاسی باید ارام وصبور بود . ایستادن و آمرانه صحبت کردن بلند صحبت کردن و... حس نا امنی را به کودک القا می کند.
آتلیه عکاسی شایان همراه شماست….

4 دیدگاه ها

  1. مهراوه گفت:

    ممنونم بابت این مقاله

  2. سهیلا تقوی گفت:

    بهترین آتلیه تهرانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *