آتلیه عکس کودک شایان | دنیایی متفاوت در عکاسی
دنیایی متفاوت در عکاسی ۳۶۰ با موبایل
ژانویه 9, 2017
آتلیه عکس کودک شایان, آتلیه عکس کودک, عکاسی کودک ,آتلیه کودک
عکاسی در شب و نکات آن/night photography
ژانویه 9, 2017

وقتی هنر عکاسی زیبایی های کودکی را به تصویر میکشد…

آتلیه عکس کودک شایان | دانستنیهای عکاسی

آتلیه عکس کودک شایان | دانستنیهای عکاسی

وقتی هنر عکاسی زیبایی های کودکی را به تصویر می کشد، عکاسی بی هوا از لذت کودکی ناب و فارغ از تکنولوژی…

نیکی بون (Niki Boon) “یک مادر و یک عکاس است که در حالیکه نقش مادری خود را ایفا میکند، برای بزرگ شدن فرزندانش محیطی عاری از تکنولوژی و موبایل را انتخاب کرده تا کودکانش با حس ناب و دنیای واقعی بزرگ شوند. . در واقع زندگی کردن در ۱۰ هکتار زمینی ساحلی در نیوزلند انتخاب اوست.او با یک کار جالب بزرگ شدن فزرندانش را با گرفتن عکس های بی هوا از انان به تصویر کشیده است.
عکس ها ی او دو هدف را دنبال میکنند، نه تنها کودکی فرزندانش را ثبت می کند بلکه با این کار در واقع روش تربیت درست کودکانش را به رخ میکشد. این شیوه باعث اظهار نظر ها ی متفاوت و مثبت و منفی در باره ای نیکی شده است.
او میگوید:” به کار گیری روش های غیر متعارف در تربیت فرزندان و نحوه زندگی کودکان سوالات و نکات زیادی را در باره ی علت این امر و نتایج ان برای خود من و اطرافیان در پی دارد. در اصل مستند نگاری لحظات زندگی کودکانم به من کمک می کند که در مورد روش تربیت و زندگی انان تصمیم درست و صحیح را بگیرم . گاهی در برابر سیل عظیم انتقاد ها و اعتراض ها قرار می گیرم که برای من تاییدی است که فرزندانم در جایی قرار دارند که به آن تعلق دارند ! با حس ناب کودکی,فارغ از محدودیت ها ی روزمره,انان در گل و لای میدوند و ازادانه و رها از لحظات خود لذت برد و کودکیشان سپری میکنند.

همانطور که احتمالا از کیفیت عکس ها متوجه شدید نیکی بون یک مادر معمولی دوربین به دست نیست. او یک عکاس نیمه اماتور میباشد.

آتلیه عکس کودک شایان | دانستنیهای عکاسی
نیکی می گوید : من مدتی به عنوان روان درمانگر در اسکاتلند کار میکردم.

انجا زمستان های بسیار سرد و دلگیری داشت و من برای ایجاد تغییر در این حس و فضا و همینطور برای فرار از بعد از ظهر های کسل کننده و تاریک منطقه تصمیم گرفتم در یک کلاس تارکخانه و چاپ عکس نام نویسی کنم که این حرکتم، مقدمه ای برای شروع اشتیاق و ورود من به دنیای حیرت اور عکاسی بود.
هنور هم تاثیر یک عکس بر روی من انکار ناپذیر است، چگونه یک عکس درون شما را تکان می دهد؟

او یک جمله ی جالب میگوید:

یک عکس خالص مدیون درون انسانهاست. بعد از سپری کردن آن ایام و اسکاتلند، چند سال مشغول به عکاسی در نقاط مختلف جهان شدم و از دیدن جاهای مختلف جهان در پشت دوربین عکاسی ام بسیار خرسند بودم.

آتلیه عکس کودک شایان | دانستنیهای عکاسی

در هنگام بازگشت به نیوزلند، اشتیاقش را برای عکاسی تا مدت زیادی از دست داد علاوه بر این تا مدت زیادی به تاریکخانه نیز دسترسی نداشت تا اینکه اولین  فزرند وی به دنیا امد او می گوید: وقتی که تصمیم به پرورش فرزندم در میحطی متفاوت گرفتم,هم نیار به عکاسی برای ثبت این لحظات پیدا کردم و هم سمت و سویی جدید در عکاسی یافتم.
نیکی بوون می گوید: اشتیاق من یه واکاوی و جشستجو در دنیای شیرین کودکی و همینطور اموختن درباره ی بزرگ شدن باعث شد تا تصمیم بگیرم مناظری را به تصویر بکشم که تنهایی و همبستگی در کودکان و همینطور تمام جزییاتی که در باره ی فرزندانمان اتفاق میوفتد را به تصویر بکشم و این جزییات را چه در مورد لحظات خوب چه در مورد لحظات کمتر لذت بخش و خوشایند ثبت کردم.

آتلیه عکس کودک شایان | دانستنیهای عکاسی

آتلیه عکس کودک شایان | دانستنیهای عکاسی

آتلیه عکس کودک شایان | دانستنیهای عکاسی

آتلیه عکاسی شایان همراه شماست…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *