آتلیه عکس شایان | عکس ورزشی
عکاسی ورزشی/sport photography
ژانویه 17, 2017
نگاهی اجمالی به دوربین عکاسی Nikon D7500
نگاهی به دوربین عکاسی جدید قطع متوسط نیکون/Nikon D7500
آوریل 13, 2017

نکات مهم در عکاسی شب/night photography

آتلیه عکس کودک شایان, آتلیه عکس کودک, عکاسی کودک ,آتلیه کودک

آتلیه عکس کودک شایان, آتلیه عکس کودک, عکاسی کودک ,آتلیه کودک

نکات مهم در عکاسی شب  مطالب کاربردی برای عکاسی بهتر در شب با دوربین گوشی موبایل…
عکاسی در شب همانطور که در مطالب قبل گفته شد دارای حال و هوا و فضای بسیار خاص و زیبایی میباشد.

عکاسی در شب:

هنر عکاسی در شب به نوبه ی خود بسیار مشکل می نماید، به ویژه که با موبایل باشد…از نورهای مصنوعی گرفته تا تکان خوردن دوربین، اتفاقات زیادی وجود دارند که ممکن است عکس گرفته‌شده در شب را به عکسی نامناسب تبدیل کنند.با تمام این تفاسیر عکاسی در شب بسیار هیجان انگیز و جالب است و با رعایت یکسری نکات میتوانید عکس های خوبی را با گوشی موبایلتان ثبت کنید.

در این مطلب چهار نکته ی ساده و در عین حال کلیدی را به شما میاموزیم که در شب و نور های کم ولی زیبای ان بتوانید بهتر عکاسی کنید:

موارد مهم:

۱:سعی در ثابت و بدون حرکت ماندن گوشی و دوربین موبایل

میدانیم در نور کم و در شب,به دلیل کمبود نور تحرکات و لرزش ها منجر به تار شدن عکس میشوند.

در نتیجه سعی کنید گوشی و دوربینتان را تا حد اکثر ممکن ثایت و بدون حرکت نگه داشته یا حتی روی محلی انرا ثابت کنی و یا خودتان به جایی محکم و ثابت تکیه دهید تا از این لرزش ها و در نتیجه تار شدن عکس تان جلوگیری کنید.

در این رابطه صبر بالایی داشته باشید و اگر نتیجه رضایت بخش نبود این کار را مجددا تکرار کنید و نتایج ان را بررسی کنید.


۲. در دوربین گوشیتان به دنبال گزینه ی EXPOSURE بگردید و انرا به طور دستی کنترل کنید

در عکاسی، Exposure یا میزان نوردهی به مقدار نوری اشاره دارد که با هر بار فشردن دکمه‌ی شاتر به یک بخش خاص از عکس اعمال می‌شود.

بهتر است به جای اینکه دوربین گوشیتان این کار را برای شماانجام دهد از هوش طبیعی خودتان استفاده منید و نوردهی عکستان را خودتان تنطیم کنید.

البته این گزینه ممکن است بر روی تمامی گوشی های هوشمند وجود نداشته باشد. در دوربین گوشی‌هایی نظیر آیفون، HTC 10، هوآوی P9 می‌توانید پس از تعیین نقطه‌ی فوکوس با حرکت دادن انگشت روی صفحه‌نمایش به سمت بالا یا پایین میزان نوردهی را به‌سادگی کم‌وزیاد کنید.این کار به منط.ر این است که بخش های پر نور تصویر دچار بیش نوری نشود و بخش های کم نور نیز جزییات خود را نشان دهند.


۳. منابع نور محیطی را بکار بگیرید


سعی کنید اگر در نزدیکی شما منبع نور مصنوعی در هنگام عکاسی با موبایل در هنگام شب وجود داشت از ان استفاده کنید.زیرا هم نور کافی تری برایتان به ارمفان میاورد,هم از لرزش ها و نویز تصاویر میکاهد.

تا حد ممکن نیز از فلش استفاده نکنید ولی فلش میتوانید در بسیاری از موارد کمکان کند به شرطی که بدانید چه طور از ان استفاده کنیدمیتوانید برای دانستن نکات استفاده از فلش,مطلب انرا که در قسمت خواندنی های عکاسی سایت آتلیه کودک شایان نوشته شده است را بخوانید. اگر سوژه‌ی شما یک انسان است

برای رسیدن به بهترین نتیجه می‌توانید آن را در محلی قرار دهید که منبع نوری به شکل غیرمستقیم او را روشن کند.


۴. استفاده از زوم هرگز!
در مطالب قبلی نیز گفته شد که زوم دیجیتال اثر مخربی در عکس داشته و در هر نوع عکسی چه یا موبایل و چه دوربین های دیجیتال سعی کنید تا حد امکان انرا به کار نبرید,به خصوص در عکاسی در شب اثرات مخرب ان در عکس بیشتر خود نمایی میکند، چرا که با زوم کردن شما لرزش دست خود و نویز عکس را هم تقویت خواهید کرد.

همچنین زوم دیجیتال به صورت برشی از تصویر و بزرگنمایی ان,موجب افت کیفیت عکس نیز میشود.

به هر روش ممکن از زوم کردن خودداری کنید. برای مثال می‌توانید به سوژه نزدیک‌تر شوید یا اگر این کار ممکن نبود پس از گرفتن عکس آن را برش بزنید.

این کار از زوم بهتر است.میتوانید برای عکس حرفه ای تر از لنز هایی که برای گوشی های موبایل امده اند نیز استفاده کنید.

عکاسی در شب:

عکاسی در شب در وهله ی اول سخت به نطر میرسد ولی مانند تمامی کار های سخت شما هم میتواندی کم کم با تمرین و تکرار با گوشی موبایلتان عکس های خوبی بگیرید و عکاسی با موبایلتان را در شب تقویت کنید.

همچنین دوربین گوشی های موبایل پیشرفت روز افزونی داشته و امکانات خوبی را برای کاربران خود به ارمغان میاورند که عکاسی با موبایل حتی در شب را شیرین تر و ساده تر می کنند.

با آتلیه تخصصی کودک و بارداری شایان همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *