وایت بالانس در عکاسی
دمای رنگ نور و white balance/وایت بالانس در عکاسی
ژانویه 9, 2017
آتلیه عکس کودک شایان | دانستنیهای عکاسی
آشنایی با دیافراگم دوربین عکاسی/camera diaphragm
ژانویه 9, 2017

نکات و راهنمایی های عکاسی در فصل پاییز/autumn photography

آتلیه عکس کودک شایان | نکات و راهنمایی های عکاسی در فصل پاییز

آتلیه عکس کودک شایان | نکات و راهنمایی های عکاسی در فصل پاییز

نکات و راهنمایی های عکاسی در فصل پاییز به جرات میتوان فصل پاییز را به دلیل تنوع رنگ های گرم و زیبایی های خاص ان,پادشاه فصول نامید.
بارش های پراکنده ی موسمی نیز در این فصل طراوت و زیبایی منحصر به فردی را ایجاد کرده و منظره هایی ناب را برای به تصویر کشیدن و عکاسی از طبیعت ایجاد میکند.

ابرها در اسمان,زمین مملو از رنگ های مسحور کننده هستند.

لطافت طبیعت در این فصل چشمها را خیره کرده و همچنین ذهن و دل هر عکاسی را به سمت خود جلب میکند.

علایم فصل:

مسلما هر فصلی دارای المان های خاص خود بوده و هر عکاسی برای ثبت عکسی که برای فصول مختلف میخواهد ثبت کند، باد به این المان های و نشانه های فصول دقت کند.تغییر رنگ برگ های درختان به رنگ زرد و نارنجی,ابری شدن هوا,ریزش برگ های درختان روی زمین و مفروش شدن زمین با یک فرش رنگارنگ,ایجاد شبنم صبح گاهی روی برگ درختان و به تصویر کشیدن ان و حتی تلفیق پوشش یا فرهنگ مردم با این فصل نیز گاها فضای بسیار جالبی را ایجاد میکند.

فیلتر پلاریزه کننده:

به طور کلی فیلتر پلاریزه یک ابزار مناسب برای عکاسی طبیعت بوده و همچنین برای فصل پاییز موجب ابی تر و زیبا تر شدن اسمان و ایجاد جلوه ی بهتر در عکس ها می شود.

عکاسی در ساعت های طلایی

منظور از ساعت های طلایی پیش از غروب افتاب و بعد از سپیده دم میباشد که در این دو زمان رنگ های قرمز و طلایی زیباتر از حالت طبیعی خود به نظر رسیده و عکاسان معمولا این ساعت ها را برای عکاسی از دست نمیدهند.

● عکاسی در روزهای ابری:

بسیاری تصور می کنند هوای افتابی به مراتب بهتر از هوای ابری برای عکاسی میباشد.

برخلاف تصور این افراد باید گفت که روزهای ابری نیز زمان مناسبی برای عکاسی بوده و فضا و نوری متفاوت با روز های افتابی برای عکاسی ایجاد میکند. یک روز ابری با آسمان پوشیده از ابرهای تیره و باران زا کمک بسیاری به زیباتر شدن عکس ها خواهد کرد،ضمنا نور روزهای ابری به دلیل کنتراست پایین کنترل شده ترو به اصطلاح سافت تر می باشد.

کنتراست رنگی خیره کننده:

کنتراست رنگی گه در فصل پاییز در بین عناصر طبیعت وجود دارد معرکه است، کنتراستی که بین برگ های زرد و نارنجی درختان با اسمان ابی ایجاد می شود چشم هر بیننده ای را جلب کرده و مناظر بینطیری برای ثبت عکس هایی ناب خلق میکند.

● اجتناب از عکاسی مستقیم از خورشید:

عکاسی مستقیم از خورشید باعت ایجاد سایه های تند و همچنین از پایین امدن کیفیت رنگ ها و در برخی موارد سوختن یا بیش نوری در عکس ها میگردد.اگر مجبور هستید رو به آفتاب عکس بگیرید بهتر است از یک سایبان دوربین (Lens hood) آفتاب گیر که مانع انعکاس نور آفتاب در عکس هایتان شده و فلر ها را نیز کم میکند,استفاده کنید.

عکاسی کودک و پرتره  در فصل پاییز

آتلیه عکس کودک شایان | نکات و راهنمایی های عکاسی در فصل پاییز
بدلیل وجود رنگ های گرم و تند و همچنین ایجاد فضای شاعرانه و دراماتیک,عکاسی از اشخاص و همچنین کودکان در این فصل و در این فضا بسیار چشم گیر و جالب توجه بوده و رنگ های بینظیری را در عکس ها برای عکاسان و صحنه پردازان بوجود می اورد.

پاییز فصل هنرمندان

آتلیه عکس کودک شایان | نکات و راهنمایی های عکاسی در فصل پاییز

از قدیم میگفتند پاییز فصل شعراست.ولی در این فصل انقدر احساس و لطافت وجود دارد که تمامی هنرمندان دست به کار میشوند از جمله اینکه شعرا شروع به سرودن شعر کرده، عکاسان دوربین خود را برداشته و مشغول عکاسی مشوند,نقاشان نیز به مانند عکاسان نهایت استفاده از زیبایی های این فصل را برده و شروع به کشیدن نقشی هایی از زیبایی های طبیعت میکنند و در مجموع این فصل ذوق تمام هنرمندان را به خود مشغول میکند.

آتلیه تخصصی کودک و بارداری شایان همراه شماست…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *