لباس مناسب در عکاسی بارداری
سپتامبر 12, 2020
نحوه عکاسی بارداری در منزل
سپتامبر 18, 2020

نکات اساسی در عکاسی بارداری

در عکاسی از مادر باردار فوکوس اصلی عکسها برآمدگی شکم مادر است و بارداری در عکسها کاملا واضح و مشخص است.
بهترین زمان برای عکاسی بارداری سی هفتگی یا بین هفت الی هشت ماهگی است چرا که شکم مادر به حالت گرد و برامده هست.
واین برآمدگی شکم مادر ظاهر خوبی برای نمایش خواهد داشت و حال عمومی مادر نیز مساعد است.
در بارداری دوقلوها عکس ها را در هفته ی بیست و چهارم یعنی وقتی که هنوز مادرراحت است و می توانید به آسانی حرکت کند گرفته می شود و در این عکاسی بارداری توجهات به سمت بر امدگی گرد حاصل از وجود فرزندان جلب می شود.
بهتر است عکاسی در یک فضای راحت به همراه یک موزیک ملایم و هوای مساعد(نه سرد نه گرم) باشد و عکاس با مادر درباره هر یک از ژست ها صحبت و تبادل نظر کند تا او هم احساس راحتی کند و او بفهمد که نظرات او را هم قبول می کنید که احساس خوبی داشته باشد و در این زمان است که مادر می تواند ژستها را به راحتی بگیرد.
ساعت مناسب برای عکاسی بارداری با مشورت مادر در زمانی که شرایط مطلوب و حال عمومی خوبی دارد تنظیم و هماهنگ می شود.
مادران باردار در دوران بارداری خیلی زود خسته می شوند. به همین منظور باید برنامه ریزی کرده و یک صندلی راحت یا مکانی دنج را برای استراحت و بازیابی انرژی او در نظر گرفته شود.
عکاس بارداری حرفه ای می داند نقش کلیدی نور در عکاسی چیست و چه حالت ها و چه ژست هایی را از مادر در خواست کند ودر چه زاویه ای مادر بایستد تا برآمدگی های بدنش آشکارتر دیده شود. بهتر است عکاس در ابتدا خودش ان حالتها را برایشان انجام دهد تا هم رابطه صمیمانه تری بین عکاس و مادر ایجاد شود وهم مادر بداند چه حالتی ژست بگیرد و در میانه عکس برداری برای بالا بردن روحیه و اعتماد بنفس مادر از جملات مثبت و تعریف کردن از مادر مثل(زستهای خوبی میگیری)خستگی و نیروی از دست رفته مادر را از بین برد.
در عکسهای که همراه پدر و یا دیگر فرزندان گرفته می شود بايد ارتباط عاطفی بين افراد حاضر در عکس به تصویر کشیده شود تا آرامش و صمیمیت خانواده ثبت شود.
آتلیه تخصصی کودک و بارداری شایان همراه شماست...

4 دیدگاه ها

  1. سیما گفت:

    بسیار عالی

  2. سمانه گفت:

    سایت خوب و کاملی دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *