آتلیه عکس کودک شایان | دانستنیهای عکاسی
آشنایی با دوربین های ۵۰ و ۱۰۰ مگاپیکسلی جدید هاسلبلاد/hasselblad
ژانویه 9, 2017
آتلیه عکس کودک شایان | دنیایی متفاوت در عکاسی
دنیایی متفاوت در عکاسی ۳۶۰ با موبایل
ژانویه 9, 2017

راهنمایی ها و نکاتی برای گرفتن عکس های سلفی/selfy بهتر

آتلیه عکس کودک شایان, آتلیه عکس کودک, عکاسی کودک ,آتلیه کودک

آتلیه عکس کودک شایان, آتلیه عکس کودک, عکاسی کودک ,آتلیه کودک

راهنمایی ها و نکاتی برای گرفتن عکس سلفی بهتر عکس سلفی که امروزه خیلی باب شده و یک جورایی خود پرتره نگاری محسوب میشود، با عکاسی رایج کمی متفاوت است و همچنین ژست هایی که در این نوع عکاسی استفاده میشود نیز کمی متفاوت ترند.
اگر به عکس های سلفی بیشماری که دیده اید توجه کنید متوجه میشوید که گرفتن یک عکس سلفی خوب کار دشواری است….

دلیل آن هم سخت بودن کنترل همزمان دوربین و ظاهرخود است.

در ادامه مطلب چند نوع ژست و هم چنین چند نکته برای گرفتن سلفی های بهتر، خلاقانه تر و جذاب تر به شما پیشنهاد می کنیم.

تمرکزتان را از چهره و صورت خود به جاها و نقاط دیگر نیز سوق دهید:

عکس سلفی صرفا به معنای عکاسی از چهره ی خود مان نیست،به عبارت دیگر سلفی عکسی است که خودمان از خودمان گرفته باشیم. چرا از پاهایتان عکس نمی گیرید؟ مخصوصاً زمانی که کفش جدیدی پا کرده اید. یا اینکه می توانید از دست بندی که به مچتان بسته اید یا انگشتری که به انگشتتان است عکس بگیرید.این موارد را در دفعه های بعدی که خواستید سلفی بگیرید به کار ببندید تا نتایج متفاوت و جالبتری به دست بیارید.

کادر بسته

پس زمینه ی شلوغ مخصوصا در هنگام گرفتن عکس سلفی یکی از موارد مزاحم میباشد.در واقع افراد و چیزهایی که در پس زمینه وجود دارند، باعث از بین رفتن تمرکز عکس از روی سوژه می شوند اگر در همچین موقعیتی قرار دارید راه حلی که با آن می توانید مشکل خود را حل کنید

این است که سعی کنید کادر دوربین خود را تا حد امکان با تصویر خورتان پر کنید. کادر بسته بهترین روش برای از بین بردن مشکلات اینچنینی است.
خب ساده ترین راه برای اینکه کل کادر را با تصویر خودتان پر کنید نزدیک بردن گوشی به صورتتان است. اما مشکلی که در این مواقع اتفاق می افتد این است که به دلیل واید بودن اغلب لنزهای گوشی های همراه، سوژه موجود در مرکز عکس یعنی بینی بزرگ و کشیده می افتد و نسبت به بینی، چشم که از مرکز عکس فاصله دارد ریز و کوچک می افتد. برای رفع این مشکل نیز میتوانید گوشی را کمی از خودتان فاصله داده و از مقدار کمی زوم الته تا حدی که موجب افت کیفیت نگردد استفاده کنید.البته در مواردی که پس زمینه ی شگفت انگیز یا خاصی مانند عکس زیر دارید باید مقدار زیادی از کادر عکستان را به ان اختصاص دهید

آتلیه عکس کودک شایان | نکاتی برای گرفتن عکس

قانون یک سوم ها

بازهم قانون یک سوم نام اشنا در عکاسی که در مورد عکس سلفی نیز تاثیر به سزایی دارد.

بهترین مکان برای قرار دادن چشم در عکس، حدوداً روی خطی است که یک سوم از کادر را از بالای آن جدا می کند. همچنین بهتر است چشم ها به یک سمت کادر متمایل تر باشند. قرار دادن چشم ها در سمت چپ یا راست کادر،معمولا تصاویر را مخصوصا برای خانم ها جذابتر میکند.البنه نوجه داشته باشید که زیاده روی در این کار نیز بر عکس به زیبایی عکستان لطمه میزند.

سلفی با دو دست

برای گرفتن سلفی ممولا از یک دست استفاده میشود,ولی استفاده از دو دست نیز میتواند جالب و متفاوت باشد.
وقتی از دو دستتان برای گرفتن سلفی استفاده کنید، تسلط بیشتری بر گوشی خواهید داشت. نکته ی جالب دیگر اینکه در این حالت دست و بازو ها میتوانند به کادر بندی عکستان کمک کنند. فقط مواظب باشید که دستهایتان جلوی لنز را نگرفته باشند.

و حالا نکاتی برای گرفتن سلفی های بهتر:

۱ . زوایای مختلف را تجربه کنید:

سرتان را به چپ و راست بچرخانید و در نمایشگر گوشی ببینید در کدام حالت جذاب ترید. معمولاً هر کدام از ما از یک سمت چهره جذاب تر به نظر می رسیم.سعی کنید این سمت را بشناسید و انرا به لنز متمایل کنید.

۲. توجه به شانه ها در عکس سلفی

در عکس سلفی شانه ها نقش مهمی دارند,سعی منید با جابجا کردن انها بهترین زاویه ای را که به نظرتان میاید را انتخاب کنید.

۳.زیر نور مناسب بایستید

نور در عکاسی مهمترین نقش را ایفا میکند که انتخاب این نور در زیبایی عکس شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. اگر در داخل هستید نزدیک پنجره بایستید. نور زیبا مساوی است با سلفی زیبا. چگونه می توان تشخیص داد که نور در چه حالتی چهره شما را زیباتر خواهد کرد؟ قبل از عکاسی و هنگامی که خود را در نمایشگر گوشیتان میبینید,سعی کنید انرا در زویای افقی و عمودی مختلف بچرخانید و ببینید در کدام حالت بهترین نور به چهره ی شما میرسد. برای این کار حتی می توانید نسبت به نور دور یا نزدیک شوید.طبق معمول وقتی در محیط خارج از خانه هستید، بهترین زمان یک ساعت بعد از طلوع آفتاب و یک ساعت قبل از غروب آن است.

۴. با چیزهای جدید ژست بگیرید

با وسایل و موقعیت های مختلف عکس بگیرید مثلا اگر عینک یا کلاه جدیدی گرفته اید یا وسایل شخصی خاصی دارید گزینه های مناسبی براب سوژه بودن عکس سلفی هستند.

آتلیه عکس کودک شایان | نکاتی برای گرفتن عکس

۵.کار جذابی انجام دهید

هنگامی که در حال انجام فعالیت خاصی هستید اقدام به گرفتن سلفی کنید. هنگام غواصی در اقیانوس، سوار بر جت اسکی یا هر کاری که جذابیت عکس را بیشتر کند.

۶.زینت الات,زینت عکس های سلفی

زیور الات,ساعت,دستبند و هر انچه که برای تزیین از ان استفاده میکنید میتوانند عکس های سلفی شما را جذابتر کنند.

۷. تنوع ایجاد کنید

با لبند زدن,اخم کردن,شکلک دراوردن و…تنوع ایجاد کنید تا از یکنواختی خارج شوید.

۸. عکس تمام بدن بگیرید

مانند بسیاری از عکس هی سلفی که دیده ایم,آینه های قدی برای این کار مناسب هستند. در این روش هم بهتر است بدنتان را به چپ و راست بگردانید یعنی کاملا به روبرو نایستید و حالتی را که در ان جذابترین را پیدا کنید.

۹.سریع ترین و ساده ترین راه برای فشردن دکمه شاتر را انتخاب کنید

با این کار میتواند هم تمرکزتان را افزایش دهید و هم زحمت کمتری برای گرفتن عکس را متحمل شوید.یکی از راه کار های بسیار مناسب برای این کار استفاده از تایمر برای عکس هست که در این حالت فرصت مناسب برای گرفتن عکس و ژست مورد نظر را دارید.

آتلیه عکس کودک شایان | نکاتی برای گرفتن عکس

با آتلیه عکاسی شایان همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *