آتلیه عکس کودک شایان | بهترین عکس های ورزشی
بهترین عکس های ورزشی
ژانویه 7, 2017
آتلیه عکس کودک شایان | منتخب بهترین عکس های ورزشی
منتخب بهترین عکس های ورزشی
ژانویه 7, 2017

نسل جدید دوربین های چاپ سریع پولاروید:impossible project l-1

آتلیه عکس کودک شایان | نسل جدید دوربین های چاپ سریع پولاروید

آتلیه عکس کودک شایان | نسل جدید دوربین های چاپ سریع پولاروید

همه ی ما با دوربین های قدیمی و جالب پولاروید که عکاسی و تاریکخانه یا همان چاپخانه ی امروزی عکس را یکجا داشت,آشناییم.

حس جالبی که لذت عکاسی را دوچندان میکرد.بعد از مدتی که این نوع دوربین به قهقرا رفت,در سال ۲۰۰۸ دوربین  l-1 impossible project خلق شد تا ادامه دهنده ی راه نسل قدیمی خود و سیستم فیلم های عکاسی چاپ فوری باشد.

در واقع پولاروید با این نواوری خود سعی کرد تا سبک و سیاق قدیمی و جالب خود را دوباره احیا کند.

دوربین l-1 با این هدف که بتواند قسمت کوچکی از مارکت های عکاسی را به وسیله ی امکان عکاسی و چاپ فوری عکس توسط خود دوربین را به سمت خود بکشاند طراحی شده است.در واقع این طرح نتیجه ی چند سال ازمایش پولاروید بر روی سیستم فیلم های چاپ فوری می باشد.
با همه ی این تفاسیر,impossible l-1 در ماه آپریل ۲۰۱۶ برای تاخ و تاز به بازار به منظور ارایه یک دوربین جدید که با فیلم های پولاروید ۶۰۰ کار میکند و درجا میتواند عکس شما را چاپ کند و علاوه بر این برای احیا برند قدیمی و محبوب پولاروید روانه ی مارکت ها شد.

دوربین:

در کنار این ها قابلیت اتصال مناسب به گوشی های موبایل هوشمند، برای پولارویدی که در سال ۲۰۱۶ ارایه میگردد,لازم و مطلوب به نظر میرسد.

آتلیه عکس کودک شایان | نسل جدید دوربین های چاپ سریع پولاروید
بعد از گذشت مدتی از ارایه ی آن، قیمت آن تقریبا به ۲۹۹ دلار رسیده است.

این دوربین بیشتر برای مصارف و مکان ها و افراد خاص طراحی شده است. در واقع، این دوربین برای این طراحی نشده است که افراد زیادی را به سمت دوربین های فیلم خور روانه کند,بلکه بیشتر برای افرادی است که دوست دارند بلافاصله بعد از عکاسی,عکس چاپ شده ی خود را در دست بگیرند و این حس جالب و خاص را می پسندند.

این دوریبن عکاسی جالب به یک باطری داخلی,بلوتوث و اپلیکیشن های همراه که شاید سنتی ها انها را نپسندند، مجهز است.

قابل توجه ترین مورد برای شکل l-1 و حس عجیب آن است.یک دوربین تخت، چراغانی و در عین حال زیبا که شبیه نسلی از تلفن های قدیمی میباشد.شکل طراحی عجیب آن طوری است که برای نگه داشتن آن احساس مشکل و ناراحتی نخواهید کرد.

ولی شاید جالب ترین قسمت این دوریبن عکاسی,ویزور یا چشمی پاپ آپ خاص و بی نظیر آن باشد که در بالای دوربین به شکل عجیبی خود نمایی میکند که توسط سه قطعه ی کوچک و قوی اهنربا محکم شده است.کلید روشن و خاموش دوربین که حالت رینگ مانند نزدیک شاتر است,در جای زیاد خوبی تعبیه نشده و میتواند اصلاح شود.نسبت به بقیه ی دوررین های چاپ مستقیم بازار مانند فوجی سری instax,دوربین پولاروید از امکانات کمتری بهره میبرد.مانند مود عکاسی indoor یا outdoor و همچنین فلش دوربین.همچنین برای نوردهی، یک سوییچ در سمت راست لنز تعبیه شده است که عکاسی در ۳ حالت کم نور,بیش نور یا نور طبیعی را برای شما فراهم میکند.کلید شاتر در سمت راست دوربین جا گرفته که مانند دوربین های امروزی ۲ مرحله ای است، فشردن تا نیمه برای فوکوس و فشردن کامل برای ثبت عکس که کامل به نظر میرسد.

گستره ی دیافراگم این دوربین در باز ترین حالت ۱۰ و در بسته ترین حالت به ۶۴ میرسد.

آتلیه عکس کودک شایان | نسل جدید دوربین های چاپ سریع پولاروید

سرعت شاتر دوربین نیز در کمترین مقدار خود تا ۳۰ ثانیه می باشد.

در هنگام اتصال به موبایل,حالت هایی مانند:استفاده از تلفن همراه به جای تریگر,تنظیم تایمر دوربین و…برای l-1 بر روی گوشی در دسترس میباشد.

یکی از جلوه های زیبا و جالب l-1 وجود هشت چراغ نورانی در رینگ دور لنز میباشد که وقتی شما یک حلقه فیلم کامل را درون دوربین میگذارید,روشن میشوند و وقتی که از تعداد فیلم ها کم میشود,چراغها هم خاموش میشوند.

سیستم:

این یک سیستم جالب است ولی دارای نقص هایی میباشد که باید در آینده برطرف شوند.

بسته های فیلم های دوربین عکاسی l-1 گران است و هر بسته فیلم آن به ۲۰ دلار میرسد که شما با هر بسته فیلم میتوانید فقط ۸ عدد عکس بگیرید.اما در عین حال به نظر میرسد امکانات به علاوه ی ظاهر زیبا و دلفریب این دوربین,میتواند مشتری را برای خرید آن مجاب یا اگرنه,وسوسه کند. این تمام تجربه ای است که شما میتوانید از این دوربین داشته باشید که برای یک عکاسی ساده و حمل آسان یک دوربین منطقی و خوب به نظر میرسد.
در هر حال اگر قصد خرید یک دوربین عکاسی کمی حرفه ای با امکانات و کیفیت عکاسی بالا مد نظرتان است,این دوربین شاید زیاد به کارتان نیاید.اما اگر حس جالب و خاص دوربین و فیلم های چاپ فوری به علاوه ی داشتن یک دوربین با شکلی خاص و جدید و وسوسه تان میکند و از عکاسی با دوربین های عکاسی با شکل یکسان خسته شده اید,l-1 میتواند انتخاب جدید با حس خاصی از عکاسی را برایتان به ارمغان بیاورد.

آتلیه عکس کودک شایان | نسل جدید دوربین های چاپ سریع پولاروید

نقاط قوت:                                                                                        نقاط ضعف:

۱:طراحی زیبا,خاص و جالب                                                                      1:بسته های فیلم گران
۲:سبک و کوچک                                                                                   2:نتایج عکاسی نه چندان قوی
۳:کنترل های کارامد
۴:حس خاص و جالب و کلاسیک چاپ عکس بلافاصله بعد از عکاسی

آتلیه عکاسی شایان همراه شماست…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *