ویژگیهای یک آتلیه عکاسی خوب
سپتامبر 30, 2020
عکاسی پرتره‎
اکتبر 1, 2020

مدلینگ کودکان

در عکاسی کودک کودک مدلینگ به کودکی اطلاق می شود که به عنوان مدل برای نمایش یا تبلیغات یک محصول تجاری یا خدماتی از طریق عکاسی یا فیلمبرداری استخدام شده است و کودک به عنوان چهره ان تبلیغ معرفی می شود.
مدلینگ کودک یکی از بخش های بسیار مهم در صنعت مد است ، زیرا در بسیاری از پروژه ها از خانواده استفاده می شود که شامل : پدر، مادر و فرزندان است و کودکان مدلینگ نقش کودک را در این پروزه اجرا می کنند و حضور کودکان در بسیاری از پروژه ها باعث جذابیت بیشتر تبلیغات شده و موفق تر خواهد بود بنابراین جذب مدل کودک و ورود کودکان به عرصه مدلینگ نیازی انکار نشدنی است.
کودکان مدلینگ تیزر تبلیغاتی صدا و سیما، بیلبورد های سطح شهر، برندهای پوشاک و.. شرکت می کنند.
در پروزه یک برند و یا شرکت جهت نمایش محصولات خود بسته به نیاز پروژه معیارهای انتخاب کودکان مدل ها بر اساس نیاز پروژه تبلیغی تغییر می کند و معیار ثابتی نیست.

شرایط کلی مدلینگ کودک

• چشم های کودک همان چیزی است که مردم آن را می بینند. چشم ها اولین عنصر یک صورت هستند که با افراد ارتباط بر قرار می کنند.
• چهره ی کودک باید فتوژنیک باشند، پوستی شفاف داشته باشند، چشمانی براق داشته باشند و لبخندی زیبا. دلنشین .
• کودک خوشحال و خنده رو باشد. لبخند بیانگر خوشبختی و شادی است و باعث می شود افراد احساس خوشبینی بیشتری داشته باشند.
• روابط عمومی مناسب ، شرایط ظاهری مناسب و علاقه مندی کودک به فعالیت در این حرفه بسیار مهم است.
• در صنعت مدل سازی کودک، کودک باید هر روز با غریبه ها ارتباط برقرار کند وبفرض اگر کودک خجالتی است، اصلا گزینه مناسبی برای ورود به عرصه مدلینگ نیست. در این شرایط همچنین کودک جلوی دوربین نیز ناراحت به نظر می رسد. پس باید کودک با افراد ناشناس به خوبی ارتباط برقرارکند و با آنها راحت باشد.
• اگر کودکی از اینکه موهای او را مدام شانه و اسپری کنند متنفر است یا از تغییر لباس مکرر، بدش می آید، مدل شدن ممکن است برای او مناسب نباشد.

عکسهای بارز یک کودک مدلینگ

• در عکاسی کودک عکسی از چهره کودک، نوع نگاه و لبخند کودک در این عکس می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.
• یک عکس قدی و کامل از کودک این نیز نشان گر وضعیت بدنی کودک، استایل و نوع ایستادن او را نشان می دهد.
• یک عکس بیان کننده شخصیت این عکس اندکی متفاوت است. لازم است کودک جهت ثبت این عکس در شادترین و راحت ترین حالت خود قرار داشته باشد. تماس چشمی در این عکس بسیار حائز اهمیت است.

آینده مدلینگ کودک

یک کودک که وارد عرصه مدلینگ شده است، می تواند آینده درخشانی داشته باشد. آینده می تواند به چند مسیر متفاوت ختم شود. کودک می تواند در آینده به یک مدل تبلیغاتی تبدیل شده که عکسش در بیلبوردها و مجلات در پروژه های مختلف تبلیغاتی به نمایش در می آید. بعضی از مدل های کودک نیز به سمت صنعت مد و فشن رفته و به یک مدل لباس برجسته تبدیل می شوند. و یا در آینده وارد عرصه بازیگری شوند.
با آتلیه تخصصی کودک و بارداری شایان همراه باشید...

4 دیدگاه ها

  1. سهیلا گفت:

    سلام
    آیا شما برای ژست عکاسی هم مشاوره میدین؟

  2. سیما سهیلی گفت:

    عااااالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *