آتلیه عکس کودک شایان | دانستنیهای عکاسی
وقتی هنر عکاسی زیبایی های کودکی را به تصویر میکشد…
ژانویه 9, 2017
آتلیه عکس کودک شایان | عکاسی در شب
راهنمایی ها و نکات عکاسی در شب/night photography
ژانویه 9, 2017

عکاسی در شب و نکات آن/night photography

آتلیه عکس کودک شایان, آتلیه عکس کودک, عکاسی کودک ,آتلیه کودک

آتلیه عکس کودک شایان, آتلیه عکس کودک, عکاسی کودک ,آتلیه کودک

عکاسی در شب و نکات آن یکی از بهترین شاخه های عکاسی  و همینطور بهترین راه های پیشرفت در این هنر,عکاسی در شب و در هوای تاریک میباشد.
در عکاسی در شب میتوانید دنیا و محیط پیرامون را به نحو متفاوت تری ببینید و آن را ثبت کنید همچینین به دلیل اینکه منایج عکاسی در شب و نور کم کمتر قابل پیشبینی هستند، نسبت به عکاسی در نور عادی حتی طلوع یا غروب خورشید,هیجان انگیز تر و جالب توجه تر میباشد.
به لطف پیشرفت تکنولوژی و با وجود دوربین های DSLR و بدون نیاز به تجهیزات گران قیمت نیز میتوانید عکس های خوب و دراماتیکی در شب ثبت کنید که این کار را حتی با دوربین های DSLR معمولی و لنز های ارزان قیمت نیز میتوانید انجام دهید و به نتایج خوبی برسید.
عکاسی در شب، عکاسی از پشت دوربین با دیدن صفحه ای تاریک و حدس زدن کادر نیست.

عکاسی:

برای شروع از ماه کامل استفاده کنید تا فضای نسبتاً روشنی داشته باشید و بتوانید کادر بندی کنید.

آتلیه عکس کودک شایان | عکاسی در شب
نور ماه، به دلیل طبیعی، سفید و بزرگ بودن, قسمت بزرگی از زمین را روشن میکند.

برای شروع مکان مورد علاقه تان را انتخاب کنید و این انتخاب را طوری انجام دهید که دسترسی راحتی داشته باشد تا برای رفتن به انجا زحمت زیادی نکشید.
سه پایه شاید به اندازه خود دوربین برای عکاسی در شب ضروری باشد,پس دوربینتان را بروی سه پایه ببندید و محکم کنید و همینطور مود تنظیمات دستی را برای دوربینتان انتخاب کنید تا کنترل شخصی و دلخواه و دقیقی بر روی دوربینتان داشته باشید همچنین در این حالت از دیافراگم باز برای عکاسی استفاده کنید(مثلا ۳٫۵ یا کمتر) برای تامین نور عکس باید باز ایزوی بالا(مثلا ۸۰۰) استفاده منید تا کمبود نور محیز را جبران کند,سرعت شاتر را نیز هرچه کمتر استفاده کنید بهتر است.اگر دسترسی به یک کنترل از راه دور نیز دارید که بسیار خوب است تا از لرزش های احتمالی دست و دوربین در حین چکاندن دکمه شاتر جلوگیری شود.

برای گرفتن یک عکس نجومی خوب، در شب های تاریک از آسمان عکس بگیرید.

شبهایی که ماه خیلی در آسمان پیدا نیست نور بسیار کمتری خواهید داشت که میتوانید برای جبران این حالت از ایزوی بالا استفاده کنید.

عکس درشب:

آتلیه عکس کودک شایان | عکاسی در شب
مثلا مقدار ایزو ۳۲۰۰ با این کار در عکستان می توانید هزاران ستاره را ثبت کنید، ولی در عین حال ممکن است به دلیل ایجاد نویز در عکس,کمی افت کیفیت داشته باشید و تمای جزییات را نداشته باشید.

البته در هنگام استفاده ار نرم افزار های ویرایشگر عکس در کامپیوتر,دست و دلتان نلرزد و از انها استفاده کنید چرا که میتوانتید به نتایج خوبی برسید. اکثر نرم افزارهای تبدیل فرمت RAW مثل Adobe Camera Raw قدرت قابل ملاحظه ای در زمینه کاهش نویز عکس دارند.

با استفاده از Luminance در Adobe Camera Raw می توانید نویز عکستان را کاهش بدید بدون اینکه از کیفیت عکس اصلی کاسته شود.

مرحله دوم:

در دو مرحله این کم کردن نویز عکس امکان پذیر است: مرحله اول تغیر در فرمت عکس خام یا همان Raw و یک بار دیگر در Photoshop CS با استفاده از Noise Reduction، که در این قسمت شما میتوایند در کانال های رنگی مجزا مقدار نویز را کنترل کنید.شاید متوجه شوید نویز عکستان در یک کانال رنگی زیاد است و به راحتی میتوانید ان را کنترل کنید.

عکاسی در شب:

اگر Noise Reduction در Photoshop هم شما را راضی نکرد، می توانید دفعه بعد که خواستید عکس بگیرید یک عکس تاریک بگیرید و آن را از عکسهای بعدی کم کنید.
فایل عکس تاریک و عکسی که می خواهید آن را ویرایش کنید را در Photoshop اجرا کنید. عکس تاریک را در لایه ای بالای لایه ای که می خواهید ویرایش کنید کپی کنید و نوع لایه را به Difference تغییر دهید.

آتلیه عکس کودک شایان | عکاسی در شب
شاید در اولین تجارب عکاسی در شب موفق نبوده و به نتایج خوبی دست پیدا نکنید، اما بعد از کسب کمی تجربه و درک بیشتر از عکاسی در شب، این شاخه عکاسی برایتان دنیای جدیدی را به ارمغان میاوردبا کسب تکنین و تجربه و همچنین ادیت خوب عکس میتوانید عکس های خارق العاده ای را بگیرید و از انها لذت ببرید.

همراه آتلیه عکاسی شایان باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *