پانزدهمین نمایشگاه تخصصی عکاسی فیلم برداری و تجهیزات وابسته ۱۳۹۶/۲۰۱۷
آوریل 19, 2017
عکاسی کودک/kids photography
می 2, 2017

حرفه ای ترین و پرکاربرد ترین مدل های عکاسی

حرفه ای ترین و پرکاربرد ترین مدل های عکاسی در این مقاله میخواهیم ۵ مورد برگزیده  عکاسی از نظر منتقدان و عکاسان بزرگ را که از پرکاربرد ترین و مهم ترین مدل ها ی مختلف عکاسی است را برای شما عزیزان توضیح دهیم. گرچه همه ما به خوبی میدانیم گرفتن یک عکس خوب و حرفه ای نیاز به تمرین و ممارست فراوان و کسب تجربه در محیط های نوری مختلف و همینطور نقش کلیدی نور در عکاسی و اجزای دوربین می باشد.با آتلیه عکاسی شایان همراه باشید:

۱:ثبت و فریز کردن حرکات سریع(stop motion)

در این نوع عکس اجسامی که دارای سرعت بسیار بالا هستند توسط  سرعت شاتر بالای دوربین به اطلاح فریز میشوند مانند شکستن یک شیشه و با ثبت حرکت اب در هوا,پریدن افراد در هوا و یا حتی شلیک یک گلوله.

این مدل عکاسی در عکاس های ورزشی نیز کاربرد بسیار دارد و با ان حرکات سریع  وسایل ورزشی یا بازیکنان را ثبت میکنند.به این مدل عکاسی توقف حرکت یا freeze motion نیز میگویند.

۲:عکس با سوژه ی واضح و پس زمینه ی محو:

در این نوع عکس به دلیل باز بودن دیافراگم پس زمینه ی عکس محو و تار شده و سوژه واضح ثبت میشود که یکی از راه های جدا کردن سوژه ی عکس از پس زمینه ی خود میباشد.

این مدل عکس ها بسیار زیبا و همه پسند میباشند ولی فراموش نکنید

برای گرفتن همچین عکس هایی باید مفهوم عمق میدان فاصله ی کانونی عکاسی و عوامل موثر بر عمق میدان و نور عکس را نیز یاد بگیرید.

۳:عکس های تماما واضح یا شارپ:

این مدل بر خلاف مدل عکاسی قبلی عمق میدان زیاده بوده و تقریبا تمام نقاط عکس واضح هستند و تاری در عکس مشاهده نمیشود.

برای این کار باید از دیافراگم های بسته استفاده کنید.این مدل عکاسی بیشتر مورد کاربرد عکاسان طبیعت و منظره بوده و همه ی نقاط عکس وضوح کامل دارند.

۴:عکس هایی با محو شدگی متحرک:  (motion blur)

در این مدل عکاسی جسمی در حال حرکت در تصویر وجود دارد که ممکن است در یک کادر ثابت و یا در کنار یک جسم ثابت دیگر در حال حرکت باشد.

معمولا برای عکس های شهری در شب از این تکنیک استفاده میکنند.

در این نوع عکاسی نیز سرعت شاتر دوربین عکاسی به عنوان عامل کلیدی ثبت حرکت در نظر گرفته میشود.

۵:عکس بافت دار(گرینی)

این مدل عکس بیشتر در دوربین های انالوگ کاربرد داشت  که وجود گرین یا دانه در عکس خود مدلی از عکس های زیبا را بوجود اورده بود ولی با ظهور دوربین دیجیتال این مدل کم کم به فراموشی سپرده شد چرا که در دوربین های عکاسی دیجیتال این دانه ها به نویز های رنگی بدل شدند که جلوه ی زیبایی نداشته و حتی در ایزو های بالای دوربین در زوم باعت تداخل پیکسل های عکس می شوند.

با آتلیه تخصصی کودک و بارداری شایان همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *